فروش ویژه

پنل خورشیدی 

پنل خورشیدی

صفحهٔ خورشیدی از مونتاژ سلول‌های خورشیدی بوجود می‌آید. از آنجا که یک صفحهٔ خورشیدی مقدار محدودی انرژی تولید می‌کند، به همین دلیل تأسیسات شامل چند صفحهٔ خورشیدی هستند. صفحه‌های خورشیدی انرژی نورانی خورشید را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کنند. صفحات خورشیدی، از ترکیبات نیمه هادی ساخته شده‌اند که وظیفه آن‌ها تبدیل انرژی نورانی خورشید به انرژی الکتریکی می‌باشد. این صفحات با نام فتوولتائیک (PhotoVoltaic) یا سولار (Solar) شناخته می‌شوند. صفحات فتوولتائیک (PhotoVoltaic) از نظر تکنولوژی به ۳ دسته تقسیم‌بندی می‌شوند.

صفحات فتوولتائیک پلی کریستال (Photovoltaic Polycrystalline Panels)

صفحات فتوولتائیک مونوکریستال (Photovoltaic Monocrystalline Panels)

صفحات فتوولتائیک نواری (Thin Film).

زیرشاخه ها

 • پنل مونو کریستال

  از آنجا که پنل های مونو کریستال از سیلیکون با کیفیت بالا ساخته می شود ، بالاترین بهره عملکرد را دارند به گونه ای که راندمان پنل های خورشیدی مونوکریستال معمولا بین ۱۵ الی ۲۰ درصد می باشد.

  پنل های مونو کریستال در بهره برداری از فضا راندمان بیشتری دارند و فضای کمتری برای نصب نیاز دارند. از آنجا که پنل های خورشیدی مونو کریستال در واحد سطح یکسان بالاترین توان الکتریکی را در خروجی ایجاد می نمایند ، به فضای کمتری نیاز دارند.

  بالاترین عمر در بین پنل های خورشیدی مربوط به پنل های مونوکریستال است .
  پنل های مونوکریستال در شرایط نور کم در مقایسه با پنل های پلی کریستال عملکرد و بازده بهتری دارند.
 • پنل های پلی کریستال

  برای تولید این پنل ها از سیلیکون خام استفاده می کنند. بدین ترتیب سیلیکون خام را ذوب کرده و آن را در قالب های مکعبی می ریزند. بعد از سرد شدن آن را به صورت صفحات سیلیکونی برش می زنند.
  تولید این صفحات آسان تر و ارزان تر از صفحات مونو و همچنین هزینه تولید آن پایین تر است. در این روش تولید، سیلیکون کمتری نسبت به روش اول هدر خواهد رفت چون به خاطر شکل محصول نهایی نیاز به برش کناره های آن نخواهد بود. برای مصارف خانگی و در حجم کم این صفحات مقرون به صرفه تر خواهند بود.
  بازده این صفحات بین ۱۳% تا ۱۶ % می باشد. همچنین شکل ظاهری این صفحات در مقایسه با صفحات مونو و نواری (چنانچه نمای کار اهمیت داشته باشد) زیاد قابل قبول نیست. صفحاتی به رنگ آبی تیره لکه دار که جلوه کار را تحت تاثیر قرار خواهد داد. اما شاید همین الگوی ظاهری در جایی مورد ستایش قرار بگیرد.